EKO- elektryczny czajnik!

Z myślą o ekologii wśród producentów elektronicznych sprzętów AGD pojawiła się tendencja, by tworzyć urządzenia o coraz mniejszej mocy. Tak na rynku pojawiły się sprzęty klasy A. Po pralkach, odkurzaczach i lodówkach przyszedł czas na innowacyjne dzbanki do gotowania wody VEKTRA.

4xvectra.czajnik

Czajniki Vektra dostępne w kolorach: zielonym, srebrnym, białym, purpurowym

 

Termiczne czajniki elektryczne Vektra to absolutna nowość na polskim rynku! Łączą w sobie energooszczędność, niezaprzeczalną funkcjonalność a także nowoczesny design! Gotują wodę, ale też długo utrzymują jej wysoką temperaturę. Dzięki temu nawet w kilkanaście minut po przegotowaniu zaparzymy z niej kawę lub herbatę, a po godzinie płyn wciąż będzie gorący.

Vektra 1 - Breakfast 01

Czajnik Vektra w kolorze zielonym

Innowacyjna budowa czajników Vektra sprawia, że mogą one służyć zarówno do gotowania wody, serwowania oraz przechowywania jak w termosie. Wszystko za sprawą dwuściennego stalowego zbiornika, szczelnie przylegającej zakręcanej pokrywie oraz zamykanemu otworowi, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed rozlaniem wrzątku i poparzeniem w trakcie przenoszenia naczynia. Konstrukcja czajnika zapewnia energooszczędność i wodooszczędność a także cichą pracę czajnika.

vektra-three-products-in-one-1.2

Vektra to połączenie termosu, czajnika i dzbanka

Urządzenia, które pełni funkcję termo-dzbanka, nie musimy ukrywać w kuchni. Może ono zagościć na salonach – ustawione na stole, by goście sami zaparzyli sobie herbatę. To wygodne rozwiązanie, gdy zapraszamy większą ilość osób lub organizujemy przyjęcie. Eleganckie i kolorowe naczynia dobrze prezentują się na stole. Stanowią nowoczesną alternatywę dla stalowych dzbanków próżniowych, z dodatkową możliwością ponownego podgrzania wody, gdy ta ostygnie. Latem możemy je też wykorzystać jako karafkę do serwowania zimnej wody. Szczelne wnętrze sprawia, że ta dłużej zachowuje swą niską temperaturę, pozwalając gościom lub domownikom w dowolnym momencie orzeźwić się.

Vektra 1 - Tray 01

Czajnik Vektra w kolorze srebrnym

Konstrukcja czajnika zapewnia jego energooszczędność i wodooszczędność. Woda na dłużej pozostaje ciepła, a więc nawet dla spóźnialskich gości nie musimy jej powtórnie gotować. Ogromnym atutem czajników jest izolacja cieplna- czajnik po zagotowaniu wody nie nagrzewa się z zewnątrz jak ma to miejsce przy standardowych czajnikach.

Wystarczy spojrzeć na kształt i kolorystykę czajników, aby stwierdzić że oszczędność i ekologia nie muszą być nudne!

Czajniki VEKTRA dostępne są w trzech różnych rozmiarach1,2l, 1,5l oraz 1,7l, by każdy mógł jak najlepiej dobrać wielkość naczynia do swoich codziennych potrzeb. Pozwoliło to też producentowi obniżyć moc urządzeń. Im mniejsza pojemność, tym bardziej możliwe jest zastosowanie mniejszej mocy grzałki przy zachowaniu rozsądnego czasu zagotowania wody. Tu wynosi ona odpowiednio 1135-1350W, 1500-1800W i 1850-2200W. To mało, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w naszych domach (niezależnie od naszych rzeczywistych potrzeb) najczęściej używamy czajników o pojemności 1,7l, których moc sięga nawet 3000W.

Vektra 1 - Breakfast 02

Czajnik Vektra w kolorze purpury

Korzystając z czajnika VEKTRA oszczędność jest podwójna. Nawet jeśli zdecydujemy się na większy dzbanek, wodę raz zagotowaną możemy odgrzać w dużo krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnych czajników. W przeprowadzonym przez nas domowym teście czajnik o pojemności 1,7 l wypełniliśmy wodą do wskazanej wewnątrz granicy pojemności i zagotowaliśmy. Po godzinie zmierzyliśmy temperaturę, która wyniosła 89 st. C! Po 10 godzinach woda wciąż była ciepła (50 st. C)! Ponowne zagotowanie tego płynu musiało więc wiązać się z oszczędnością energii. I rzeczywiście, po doprowadzeniu do wrzenia, odlaniu 1 filiżanki i odczekaniu 1 godziny ponowne zagrzanie wody zajęło ponad 6x mniej czasu niż pierwotne, podczas gdy w tradycyjnym czajniku o zbliżonej mocy różnica była zaledwie 3 krotna. W czasie naszych testów zaobserwowaliśmy również, że czajnik VEKTRA mniej hałasuje w czasie gotowania niż inne czajniki.

 

TESTUJEMY – domowy test czajników:

TEST 1.

VECTRA

1,7 l, moc 1850-2200W

Czas zagotowania wody

INNY CZAJNIK

1,7 l, moc 2000W

6 min. 07 sek.

Pierwszy pomiar

5 min.

0 min. 55 sek.

Po odlaniu 250 ml i odczekaniu 1 h.

1 min. 55 sek.

1 min. 17 sek.

Po odlaniu 250 ml i odczekaniu 2 h.

2 min. 40 sek.

Test 1. czas zagotowania wody w czajniku o pojemności 1,7l

 

TEST 2

VECTRA

1,7 l, moc 1850-2200W

Pomiar utrzymywania temperatury po zagotowaniu 1,7 l

INNY CZAJNIK

1,7 l, moc 2000W

89 st. C

Po 1 godz.

73 st. C

81 st. C

Po 2 godz.

54 st. C

75 st. C

Po 3 godz.

43 st. C

70 st. C

Po 4 godz.

32 st. C

65 st. C

Po 5 godz.

temp. pokojowa

50 st. C

Po 10 godz.

temp. pokojowa

Test 2. Pomiar utrzymania temperatury po zagotowaniu 1,7l wody

 

One thought on “EKO- elektryczny czajnik!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *