Świąteczne wypieki – czas start!

   Czy czujecie już ten świąteczno – wiosenny nastrój? To zawsze jest ten czas, kiedy w kuchni króluje niezwykła atmosfera pełna zapachów i świeżych wypieków.  Co może być lepszego niż babka wielkanocna,  mazurek czy sernik na świątecznym stole?  

W każdej kuchni te ciasta to tradycja, która zawsze cieszy podniebienia naszych bliskich. Przygotowując je, czujemy wokół siebie radosną atmosferę zbliżających się świąt, która roznosi się po całym domu. 

 A może w tym roku oczarujecie wszystkich pyszną wielkanocną, wytrawną tartą?

Do dzieła! 

   Na początek, przygotujcie kruchy spód z mąki, masła, cukru i szczypty soli. Wyrabiajcie, aż składniki się połączą, następnie rozwałkujcie  i wyłóżcie na  formę. Tutaj świetnie sprawdzi się forma do tarty z wyjmowanym spodem, marki Zyliss. 

https://megapunkt.pl/produkt/forma-do-tarty-z-wyjmowanym-dnem-25-cm-zyliss

   Czas na nadzienie – ser pleśniowy, delikatna cebula i szczypiorek, połączone z jajkami i śmietaną. Rozlejcie na przygotowany spód i upieczcie!

Wystudzona, udekorowana świeżymi ziołami smakuje OBŁĘDNIE! 

P.S. Specjalnie dla miłośników praktycznych gadżetów kuchennych, mamy listę, która ułatwi przygotowanie Wam takich pyszności! 

Waga kuchenna Mini Zyliss https://megapunkt.pl/produkt/elektroniczna-waga-kuchenna-mini-stalowa-zyliss  – idealna do precyzyjnego odmierzania składników. 

Do tego świetna patelnia Ultimate Pro https://megapunkt.pl/produkt/zyliss-patelnia-ultimate-pro-28-cm , aby podsmażyć składniki do tarty.

Nie zapomnijcie też o siekaczu Zick-Zick 2 https://megapunkt.pl/produkt/siekacz-zick-zick-2-do-cebuli-zyliss do szybkiego posiekania cebuli, oraz formie do tarty z wyjmowanym dnem https://megapunkt.pl/produkt/forma-do-tarty-z-wyjmowanym-dnem-25-cm-zyliss , która ułatwi Wam wyjęcie gotowej tarty z formy. 

Na koniec, szpatułki Zyliss https://megapunkt.pl/produkt/szpatulki-2-szt-zyliss , które przydadzą się przy dekorowaniu czy mieszaniu składników.

Cieszcie się tym wyjątkowym czasem w kuchni. Niech świąteczne przygotowania i wypieki umilą Wam te wyjątkowe, rodzinne, wiosenne chwile!

Wesołego świętowania! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *